Admin
Menu
FINAL TERM HONOR ROLL
FINAL TERM HONOR ROLL
Posted on 08/17/2017
FINAL TERM HONOR ROLL



FINAL TERM HONOR ROLL

HIGH HONORS

Seniors

Chelmsford: Charles Clark, Michael Foley, Andrew Kubasti, Shayna Legros, Arianna Solomonides, Deven Urban.

Littleton: Ryan Cozzens.

Pepperell: Christian Angelucci, Spencer Brittain, Sara Joyce, Rebeka LaRosae, Bryson Tang.

Townsend: Vanessa Agliata, Jacob Beirholm, Corey Martineau.

Westford: Alexis Hendrickson.

Juniors

Ayer: Joshua Andrews, Melynda Barlow.

Chelmsford: Nikole LaCourse, Tyson Maynard, Victoria Parlee, Madison Repoza, Connor Walsh.

Littleton: Jenna Thompson.

Pepperell: Kristiana Albert, Maddison Caten, William Featherston, Cheyanne Thistle, Christina Tscaogianis.

Shirley: Deanna Lunardo.

Townsend: Corina Crawford, Thomas Eyles, Olivia Santosuosso.

Sophomores

Ayer: Madison Gerace.

Chelmsford: Daniel Baxter, Peter Dillman, Adam Kubasti, Brandan Taylor, Dylan Urban.

Dracut: Jason Gendron, Emily Hogan.

Groton: Nicoletta Comer, Kyle Spencer.

Littleton: Jessica Johannes.

Pepperell: Taylor Burgess, Ashley Conrad, Kayla Filmore, Kaitlyn May, Taylor McLellan, Sabrina Wojnar, Kaylin Patterson-Soar.

Townsend: Sarah Assimakopoulos, Elizabeth Baldwin, Tyler Bousquet, Amanda Fales, Cameron Fess, Sydney Fournier, Ashley Hanlon.

Freshmen

Ayer: Emily Collins.

Chelmsford: Abigail Bernier, Justin DeBeaucourt, Skylar Dunning, Emily Gale, Jillian Grady, Rhiannon McNulty, Alex Ruggiero, Kaleigh Walsh, Danielle Watman.

Groton: Katarina Barden, Abigail Cronin, Madison Donahue.

Littleton: Rachel Taylor, Rachael Thompson.

Pepperell: Calandra Boutin, Katelyn DiPasquale, Alyssa Mayer, Robert Paris, Ethan Reed, Madison Rose, Saundra Spoth, Shane Yost.

Sudbury: Sara DeVincent.

Townsend: Jennifer Bardell, Mikayla Jones.

Westford: Jackson Flamburis.

HONORS

Seniors

Acton: John Schottler.

Ashby: Jacob Dow.

Ayer: Shane Boudreau, John Cibor, Andrew Poutry.

Bedford: Kaitlyn Cooney.

Chelmsford: Alysa Alvarado, Nicole Brotherston, Abigail Duffer, Rebecca Hayes, Camryn Malone, Emily Warren, Patrick White.

Dunstable: Emily Brooks.

Groton: Charlotte Dufresne, Brooke Lauterbach, Katelyn Scharmer, Makayla Torres-Pagan, Emilia Wright.

Harvard: Benjamin Marinelli.

Lawrence: Sean Etienne.

Leominster: Kyle Snow.

Littleton: Mary Nichols, Alexander Silva.

Pepperell: Timothy Cahill, Monica Feinberg, Hunter Furey, Whitney Howard, Kourtney Jackson, Cassandra Koeleman, Parker Lane, Dylan Petitio, Adam Rubinic.

Shirley: Nicholas House, Julia Howard, Dominic Neto, Julian Santiago Badillo, Brandon Tedford.

Townsend: Alyssa Caputo, Ryan Coppinger, Sarah Dorman, Gregory Gagne, Elise Johansen, Rebecca Marchand, Rachel Mayer.

Westford: Brett Ashford, Nikita Battaluri, Harrison Cook, Joshua Groulx, Hunter Lyon, Philip Pender, Annika Stratemeyer, Joshua Theide.

Juniors

Ashby: Thomas Palmer.

Ayer: Katherine Piecewicz.

Billerica: David Crescio.

Chelmsford: Joseph Baker, Elizabeth Blair, Gabrielle Cartaglia, Katie Carter, Suphachai Chodtanaboon, Adam Dufresne, David Kelley, Dorota MacDonald, Cameron Pottle, Joseph Proia, John Roark, Zachary Robb, Jake Watt.

Dunstable: Nathan Nieves.

Littleton: Nathalie Marek, Robin Taylor.

Lowell: Eneida Torres-Perez.

Lunenburg: Elizabeth Pinard.

Pepperell: David Cate, Brendan Cerone, Nicholas Cerone, Rachel Cieslik, Casaundra Fagundes, Kevin Keins, Nathaniel Laakso, Julia Marple, Christopher McCall, Hayden McCarthy, Arianna Patenaude, Giovanna Polizzotti, Zelie Sears, Kyle Stumpf, Laryssa Tervail, Shannon Winton.

Shirley: Nicholas Ashe, Kyle Goulart, Alexander Scheufele.

Townsend: Matthew Baker, Brianna Fuchs, Christina Turcotte.

Westford: Vanessa Archambault, Jade Ashford, Angela Constantine, Garrett Filiatrault, Madyson McGeeney, Katlyn Palmer, Hannah Schmider.

Sophomores

Ayer: Eric Boudreau, John Finlay, Jordan Weatherwalks.

Chelmsford: Joseph Belanger, Sean Casey, Devyn Cossette, Clara Daly, Jayson Ducharme, Benjamin Green, Steven Lubinger, Caitlin McMaster, Riley Pittman, Emily Ransdell, Carley Robinson, Benjamin Sheehan, Jack Shomphe, Robert Stansfield, Abigail Truax, Ashley Whiting, Katrina Woo, Kaley Zaher.

Dunstable: Joseph Robillard.

Littleton: Copper Berry, Ashley Crosby, George Sullivan.

Pepperell: Trinity Dunaway, Rylie Dupuis, Delaney Fallon, Jordan Hasbrouck, Aliyk Krauss, Samuel Poston, Eliott Searle, Elio Scrosso, Olivia Spoth, Savannah Sylvester, Kaylee Tanguay, Anthony Vassapolli, Kaitlyn Winsper.

Shirley: Ashley Bosworth, Brianna Finnegan, Eryn Tormey.

Townsend: Gabriella Agliata, Jonathan Baldwin, Alina Francia, Charles McGarigle, Charles Myers, Alex Ortiz, Ryan Whelpley.

Westford: Edward Landers, Victoria Smith.

Freshmen

Billerica: Bayleigh Snook, Skyelar Snook, Reilley Wheeler.

Chelmsford: Madison Adams, Paul Baker, Rachael Beaudoin, Kendra Carter, Colin Danahy, Philip Harring, Ryan Harring, Shea Kenny, Olivia L’Italien, Denis Maguire, Kisandra Malenfant, Ian Martin, Emma Sa, Patrick Saber, Max Stillwell, Emma Thomas, Tyler Walsh.

Groton: Anna Mavilia, Evan Mischel.

Harvard: Brianna Schmoyer.

Littleton: Brandon Boudrot.

Pepperell: Antonio Bettencourt, Kaylie Ellison, Trent Kelley, Alexis Mickel, Amanda Misch, Elizabeth Morgan, Nathan Pentedemos, Mya Weinert, Chloe Werlinger.

Shirley: Gabriella Dube.

Townsend: Isabella Bastos, Nathan Dorman, Cheyenne Fuchs, Hannah Walter.

Tyngsborough: Alexandra Douangvilay.

Westford: Amani Downs, Brandon Guilmette, Taylor Short.